Březen 2011

Mayský kalendář, aneb teorie konce lidstva

31. března 2011 v 18:33 | Veila |  Interestes
http://www.2012-12-21.cz/wp-content/uploads/2009/12/2012.jpg

Určitě jste slyšeli o Mayském kalendáři, nebo třeba o zkázách světa (lidí) v roce 2011, 2010,2012, no každý rok :D A také každý rok se to může stát, třeba se to stane tenhle rok, takže rok 2012, který je už předpovězen Máy od pradávna. Jednou musíme ´zahynout´ano řiká se to špatně a místo nás tu budou jiní živočichové. Ať za to může přírodní katastrofa, což je nejpravděpodobnější jako u vyhynutí dinosaurů, tak to můžou být jiní živočichové, nám známí jako mimozemšťani a ti můžou Zemi také vyhladit. No nemůžeme předpovídat, ale podle mně na Zemi dopadne obrovitánský meteorit (planeta třeba) a dopadneme stejně jako dinosauři. To je asi nejpravděpodobnější. A nebo to stihneme dříve a vypotřebujeme všechny zásoby Země, zničíme si celou Ozonosféru atd. a bude po nás tak či tak. A slyšeli jste třeba o možnosti, že slunci dojde palivo a začne čerpat energii z okolí? Tím myslím, že by nás mohlo sežehnout a Země shoří. No těch úvah je tolik a ráda o nich přemýšlím.

Mayové a Mayský kalendář
Mayové byla vyspělá civilizace v Mexiku, tak před 2000 lety před naším letopočtem. Mayové měli spoustu knih o jejich kultuře, a také tzv. Mayský kalendář. Většina všech informací byla nalezena na kameni, protože v minulosti spálili všechny knihy atd., které byly považovány za ďábelský texty a proto nám zbyly jen na kamenech informace a pak naštěstí jedna kniha ze které máme většinu informací. Mayský kalendář je těžké rozluštit, protože není jistý jeho časová rozmezí ... no jak bych to řekla. To jak je u nich třeba dlouhý rok, oproti Gregoriánskému kalendáři, který právě používáme. Proto je dobré použít Juliánské datum/kalendář, který je počítán od 1. ledna 4713 př.n.l. .

Více pod perexem!

Paris Hilton má novou kolekci bot

31. března 2011 v 16:39 | Veila |  Celebrities
http://image.tn.nova.cz/media/images/440xX/Mar2011/739862.jpg?d41d

Pokud občas chodíte na Krásná.cz určitě jste si všimli nového článku, kde ukazují část bot z nové kolekce Paris Hilton. Nebudu se zajímat jak jí většina Země nesnáší, hlavně jde o její skutky. Tyhle boty jsou jedním slovem dokonalé! Já miluji boty nadevše. A tyto jak jsem vám dala na ukázku jsou taktéž dokonalé :-* Metalická barva... no jsou všechny dokonalé :) Krásné. Nevím kolik stojí, protože nikde nemůžu najít tu její kolekci celou, ale můžeme cenu odhadnout. Nějaká kolekce se jde zakoupit na jejích stránkách za 95 dolarů. Když uděláme 95 x 17,43 což je jeden dolar v Kč, tak nám výjde cca 1686 Kč. Myslím, že ta cena je dobrá. Paris Hilton Shoes

Zde se můžete kouknout na další kousky z této úchvatné kolekce bot :)
Jak se vám líbí boty z této kolekce?

Bez titulku...

30. března 2011 v 19:49 | NICI |  Nici´s diary
Kdo váhá, zda si to číst, je to na vás. Článek bude zřejmě o stěžování si, jak tu pořád nejsem...

Jo, nejsem tady. Učím se jako ten, vy víte co. Mám sice excelentní výsledky, ale i to je dřina si to udržet a nechápu, proč se na to nevykašlu a nemám pětky. Šak co? Kluci si z toho nic nedělají, takže to tak zlé evidentně není ;D Ale ne, vážně. Nemám čas. Když se neučím, tak si píšu s kamarády, když si nepíšu s kamarády, dívám se na televizi a když se nedívám na televizi, tak se učím.

Nejsme tu ani jedna a květen bude krizovější. Veila se těší, páč má narozky a tak, ale já jedu do Polska, pak na výlet, teď ještě v dubnu mám přímačky, teď je třičtvrtlětí nebo jak to říct, pak bude zase hrozná práca se známkama na konec školního roku. A konec. Jdu na střední. Těch devět let uteklo. Chce se mi brečet, když si vzpomenu na průsery který sme dělali. Když si vzpomenu na všechny ty výlety... Ach jo...

Jo vylívám si trapně srdíčko, ale no a? Je to můj blog. Můj a Veily. Bolí mě z toho všeho hlava. Teď zase mám umanutý, že zítra píšeme z matematiky, ale nikdo o ničem neví. Takže teď co. Učit se, neučit se? Neučit se, protože toho mám dost. Být šprt je namáhavé...

A víte co? Jdu spát. Teda, nejdřív půjdo do vany, pak si vyfoukám vlasy, pak si nachystám školu a bude tu 22:00... Letí to. Taky vám chybí ta hodina ze zimy? Mě jo ;D No nic :) Tak jsem zase napsala tolik blbostí a můžu jít. Čáo.. ;DFavourite movie? Varieté - Burlesque!

30. března 2011 v 17:08 | Veila |  Views
http://www.mkzjes.cz/program/images/VARIETE.jpg

Jistě jste tento film viděli v reklamách, nebo na nějakém webu! Je to krásný film, mohli jste ho a asi ještě můžete vidět v kinech, já bych na něj klidně šla, ale už jsem ho viděla. Nelituji toho, ale vidět toto v kině tak asi ještě budu další den si zpívat všechny ty písničky... to mo připomíná jak po premiéře Eclipse jsem byla když jsme jeli domů uplně v tranzu, to nejde popsat :D Jinak ten film je úžasný, Christina je úžasná, Cher taky na to kolik jí je :) Rozhodně vám doporučuju, aby jste si ho stáhli nebo šli do kina ;) Pro milovníky Twilight Ságy - hraje tam i Cam Gigandet, nebo-li James v Twilight.
Přidám vám sem nějaké videa protože se toho filmu nemůžu prostě nabažit :) A kabaret tak jako takoví je také skvělí, ale tenhle film to odrovnal... krása :)Nojo když někdo nemá foťák!

29. března 2011 v 16:12 | Veila |  Veila´s editorial


Takhle nějak nádherně vypadá příklad, když fotíte mobilem a chcete víc než kvalitní fotky. Že si vůbec namlouvám, že snad se mobílek přizpůsobí. No ono nic... Tak jsem chtěla nafotit fotky s názvem "Kdžy se kopíruje styl Kristen Stewart" a co z toho je? Jsem se tak náramě bavila před velikým zrcadlem jak to krásně vypadám a jak Kristen.. no, ale on mobilek to asi nějak zkreslí nebo já už nevim, takže katastrofa z 30 fotek ujdou 4. No tak nic, takže jasný dárek k Vánocům - kvalitní foťák! :D Jasně kdo by nechtěl zrcadlovku , ale za 20 tisíc to fakt asi ne a navíc bych to nevyužila, ale tak krásné fotky ... uch. No stydím se za ty fotky, ale říkám si, že když jsem se s tima vlasama piplala, aby alespoň trochu drželi na hoře (nosím ofinu - příklad), tak to přece nezahodím. Byl to boj :D A ještě otázečka... co myslíte... sluší mi více bez ofiny... no jako Kris a na téhle fotce, nebo přesně střižená ofina jako tedy furt nosím a ty fotky najdete v této rubrice ve starším článku...?


Seznamky, čili opravdová láska?

28. března 2011 v 18:36 | NICI |  Téma týdne
Nedávno (min. týden) jsem psala o internetu a jeho nebezpeční článek, ale netušila jsem, že tématem tohoto týdne bude internetové seznamování. A jelikož jsem minule psala o hrozbách, kdo nečetl tak ZDE, dnes bych ráda napsala i pozitivita...

Seznamky, chaty a různé jiné způsoby jak narazit na nové lidi... Jestli věřím na lásku na dálku? Na lásku přes net? Ano. Víte, sama jsem zamilovaná, i když je láska neopětovaná, ale je netová, takzvaně ;) I v mém blízkém okolí už lidé našli lásku na internetu (dokonce pomocí mě :P), a vydrželo to. Sice ne dlouho, nejdéle myslím 3 roky, a nakonec se i naživo viděli, ale spíš takové seznamování jde na nervy. Pocit, že toho, koho miluji nemůžu obejmout, to musí být strašné. A myslím, že skoro každý na to dojde, že to prostě nebude fungovat, i když by si to obě strany moc přály...

A výho takové seznamky? Tajemství... Pořád tu jsou, když dotyčného nevidíte naživo. V internetovém světě si můžete krás fotky až do alelůja a nikdo na to nemusí dojít. Můžete lidem, se kterými si jen píšete, říkat co chcete. Všechno si můžete vymyslet, fotky upravovat ale víte, doopravdy si pleť nevyretušujete, doopravdy nemůžete skrývat svoji pravou tvář. Takže takové psaní si na internetu je vlastně výhodné, i když trochu je to podvod.

Jestli jsem někomu na netu lhala o tom, jaká jsem, jak vypadám? Ano. A asi to udělal každý, teda skoro, až na Veilu, že :D Ne, ona je taková moc správňácká. Veila, pokud na tebe můžu něco prozradit, je taková doopravdy a to není internetová lež!...

Myslím,ž e bychom se neměli bát se s někým seznámit, protože pořád tu bude rezerva a klidně budete moct dát zpátečku kdykoliv chcete. Čísla jdou smazat, mejly, historie zpráv, všeho se můžete zbavit, ale myšlenek se nezbavíte, to je jediné.

Jo, asi vám to nci nedalo tento článek, ale taky vám to nic nevzalo, možná čas :PSuperstar - Milk and Sugar

28. března 2011 v 16:44 | Veila |  Views
Dívali jste se včera večer na Superstar? Mě asi jako hodně lidí upoutala Klaudia Pappová, která sice předvedla show, které jsem nemohla odolat a písnička je více než chytlavá a mám ráda staré písničky .. no jak které no, ale jinak jak řekla porota spíše se tomu nedalo říkat pěvecké vystoupení :D Já hlasy neposílám, ale jen píši, že tohle je fakt super, že to někdo tak oživil jinak jsen tam spala :D A jaký má na vás působení?


Jsem opravdu podobná Kristen Stewart?!

27. března 2011 v 22:22 | Veila |  Veila´s diary


Fotky se mi sem dávat nechtějí teď. Na některých fotkách vypadám jako Kristen Stewart, kterou jsem opravdu milovala a myslím, že navždy bude má oblíbená herečka, popřípadě zpěvačka (The Runaways), ale nebudu do jejích filmů tak planoticky zamilovaná. No a teď k tomu. Jsem ráda, když mi to lidé řeknou. Kolik mi to vlastně lidí řeklo? Zamyslím se moment. Pokud vím tak 2 lidé v reálu a 4 lidé na blogách... na internetu.. na facebooku. Wou... no netuším proč asi proto, že jsem podobná Belle v Twilight.. ne netuším někteří říkají, že jí nejsem podobná a někdo prostě ve mě vidí Kristen. Já osobně v sobě vidím jen letmě podobu Kristen, ale ne nikdy jsem nic se sebou nedělala, abych vypadala jako ona, to nikdy ani jsem se nepokoušela.
No tím mě také napadá, že bych nafotila ve svém podání nějaké fotky Kristen... ale bojím se. Nevím uvidím, přemýšlím o tom dlouhý čas :)
A poslední čas mě napadlo, že bych zkusila využívat styl Kristen a styl jejího líčení... třeba ke mně bude sedět :)

Dnes jsem od 8 hodin do 13 četla Hostitele a dočetla... nemůžu popadnout dech. Meyer je nekonečná spisovatelka a teď prý píše něco o cestování v čase. Pak jsme jeli na chatu a pak k babičce ... zážitek tyjo :D No Krásný.

Na tenhle týden se netěším jak jinak, ale nebude to tak hrozný. Víte co je špatné? Začínám zase chytat tu závislost si něco koupit na jaro! Je to hrozný mít pořád to samé na sobě... no řeknu vám moje představy: rockové černé a na vysokém podpadku boty něco mezi letními a jarními, dále nějaké ryflové kraťasy nemám přesně pradstavy. ... a pak aby to prostě ladilo.. áách to je neuvěřitelný, když něco tak chceete a ono nic! :D Netuším co si vezmu zítra do školy :(

Takže představuji vám naše ´affs´

27. března 2011 v 6:50 | Veila |  Site


No omlouvám se, že ze zápisu málem selhalo, stejně se nikdo moc nezapsal, ale nevadí. Už před tím jsme uvažovali o tom, že by nebyli affs, ale naše oblíbené blogy, stránky. Doufám, že s tím nici souhlasí. Tady máte moje rozhodnutí. O konečném rozhodnutí se s nici dohodneme dnes a pak napíšu článek kdo je kde atd. ;)

ZAPSALI SE: Vuittonka™, (K)aty, selenagomez-sk
ZAPSALI SE DO NOVÝCH AFFILIATES: kyticka10, Katellinka
AFFS KTERÁ SE NEZAPSALA: Terez*, Romul & Nicol, Zuzankaaa, Kajuš, Nina-DobrevFan, Tiney*

Neřeším to. No říkám si na co chodit na blogy těch na které třeba nerada chodím? Já bych si do favourite dala ty blogy co mám ráda... a zbytek prostě vypustím. Jo asi jo. Ještě do dnes dohodnem s nici.


The Host will is movie?

26. března 2011 v 21:11 | Veila |  Veila´s diary
http://images1.fanpop.com/images/photos/1600000/-Movie-Poster-the-host-1697899-750-1000.jpg

Really? Já tomu nevěřím!!! Právě jsem zjistila, že The Host by mělo být jako film! Rok 2011, někde 2012 na tom tolik nezáleží, hlavně že jo! A víte co mě dostalo? Iana má hrát Ian Somelharder! :-* A ostatní obsazení nemluvně... podle mích představ :) Ještě před hodinou jsem byla na pokrají svých sil... a teď? Nemůžu se z toho štěstí vyskákat! :) Ou... ta jedna z nejúžasnějších knih má být zfilmována :-* a ještě s takovými úžasnými herci. Umím si tam Iana představit dokonale :D Jen se nebude chovat jako Damon v TVD. Doufám, že na to budu moct do kina, ale pochybuju, no nevím.
V knize jsem skoro na konci a nemůžu jí zavřít :D Dokonalost sama, podle mě to na Twilight má, ale je to lepší. Pro starší.
Příště budu psát zase o mích úletkách na knihy a jejich zfilmování, ale to až jindy. A mám otázky:

PS: nad tou obálkou by se člověk mohl rozplývat.

Četli jste Hostitel? Máte nějaké informace ohledně zfilmování The Host?

Proč se pořád srovnáváme s profíky?

26. března 2011 v 20:11 | Veila |  Views
http://static.guim.co.uk/sys-images/Film/Pix/pictures/2009/9/23/1253707654472/Stephenie-Meyer-001.jpg

Kdyby jsme se navzájem nesrovnávali, tak by jsme nebyli lidi. Každý se s někým srovnává a to xkrát za den. Někdo s lidmi kolem sebe a nebo o to hůř možná s celebritami. Někdo někomu závidí no a nebo se prostě srovnává s někým kdo je dokonalý vesvém oboru, modelka bude dokonalé tělo mít, spisovatelka bude psát nesrovnatelně krásné knihy se suprovým dějem, umí se rozepsat. Někdo třeba porovnává svůj hlas. Já na tohle neuvěřitelně trpím a nerada o tom píši. Právě teď jsem se porovnávala se Stephenií Meyerovou jak napsala Hostitele a jak já napsala 3. kapitoly Blood Drink, jak je to mé tak strašné. Nemůžu si pomoci.

Více v celém článku. / More throughout the article.


Nebezpečí internetu

26. března 2011 v 9:41 | NICI |  Interestes
Všichni jistě chatujeme na internetu s přáteli. Někdo si ale nepíše jen s lidmi ze třídy, s lidmi, která zná i osobně. Mnoho lidí si píše s lidmi, kteří bydlí mnoho kilometrů od nich. Nikdy toho člověka neviděli, lze proto věřit fotce? Nejde. Ano, teorie o úchylech a o pedofilech. Víte, je to vtipné. Řeknete si, že se vám přece nemůže vůbec nic stát. Jenomže když někomu budete stále posílat své fotky, budete mu říkat, v kolik chodíte ze školy, řeknete mu adresu nebo obecné místo bydliště, už je to jen maličkost vás najít osobně. Pak se musíme potýkat se smutnými zprávami, že našli toho a toho zavražděného...

Nejvíce tohle potkává malé děti. Nejen dívky jsou terčem takových lidí, i chlapci. Desetileté holky chtějí zábavu, chtějí zkušenosti a vše, co se týká internetu, přověřují. Proto si třeba založí profil na seznamce, tam se jim ozve nějaký pěkný kluk, ale těmto dívkám už nedojde, že třeba můžou být terč nějakého úchyla. Sex, to je to, co se jim asi honí hlavou, těm pedofilům. Co jsem kdy slyšela, tak dívky nutí, aby se třeba před webkamerou svlékaly, aby se jim nahé vyfotily a když pak řeknou, že za nimi přijedou, tak jsou celé nadšené z toho, že mají kluka. Myslím, že rodiče by obvzlášť v tomhle věku měli své děti více kontrolovat, co na počítači dělají. Jdou přece přes internet zjistit všechny otevřené stránky (historie, tedy pokud není vymazaná, ale které dítě by napadlo ji mazat?), jdou zjistit uložené fotky v počítači.

Já, až budu mít jednou dítě, tak ho nejspíš kontrolovat budu. To se mi to řekne, co? Díte plánuju tak za 10 let a už teď básním o tom, jak se o něj budu starat, ale kolikrát tohle uhlídat prostě nejde, protože přece en někomu lézt do soukomí, není příjemné, ať se to týká vašeho dítěte, nebo ne...

Moje zkušenost? Já si píšu se spoustou lidí na internetu, kteří jsou ode mě daleko a nikdy se možná ani neuvidíme. Ale třeba u Veily věřím tomu, že to úchyl není. Voláme si na skype. Posíláme si dárky poštou. Říkáme si všechno možné. Posíláme si ty nejtupější fotky v historii a kdyby na druhé straně za obrazovkou seděl pchyl, kde by vzal třeba její fotku, jak je nenamalovaná, když ji poslala jen mě? Kde by ten úchyl vzal její hlas, hlas její mámy, táty a sestry? Ona úchyl není, i když mi rodiče často připomínají, jak je to nebezpečné... Já nejsem hloupá. Nerozdávám adresy. Adresu mají opravdu jen moji nejbližší přátelé, mají ji jen ti, kteřím věříma vážím si jich (nepočítám učitele :P).

A co vy. Máte nějaké, špatné či dobré, zkušenosti s psaním si s cizími lidmi na internetu? Jaký na to máte názor? :))Design no. 7

25. března 2011 v 21:49 | NICI |  Designs


Název: Violet New York
Autor: NICI
Spokojenost: 111%
Doba trvání: cca 2,5 hodiny

Tak dvě menu jsem udělala poprvé. Doufám, že se design bdue líbit, protože mě se jeho náročnost nelíbila :D Opravdu to byl boj a i tak to má neodstatky. A inspirace? Co já vím. Asi to, že dýl miluju NY, LA, Londýn atd.

Song k designu je ''Empire State of Mind'' by Jay-Z feat. Alicia Keys

--- song bude dodán ---

Výlet do přírody aneb -

25. března 2011 v 20:44 | Veila |  Veila´s diary
Dnes jsem jela po škole na chatu a tak trochu se konečně rozhoupala od toho upnutého pásku, že holka musí být taková a taková :D Nebudu tu říkat o jsem dělala jen vám řeknu, že jsem lezla po stromech, které byly pokácené a to byla fuška nespadnout na nos a pak jsem konečně protáhla kolečkové brusle :) Au bolá mě nohy.
Je dost vidět, že návštěvníci klesají, ale mě to nevadí, tonto blog nevedu (nevím jak Nici) proto, abych se předháněla s ostatními uživateli jak máme vysokou návštěvnost blogu. Tenhle blog mám proto, aby tady bylo všechno o mě, všechno co chci .. no nepochopíte - bez blogu bych to nevydržela.
A co kontrola affs? J8 vím jsem hrozná... přemýšlím, že affs nebudou a budou jen oblíbené stránky. Bylo by to nejlepší.
Nici snad dá zítra dess, uvidíme a mám takový nápad už od té doby co jsme blog založili. Proč máme menit každý 3 nebo 4 týden dess?!?! Jen proto, že se nedokážeme shodnout na dessu a když dám já dess ta druhá trpý a nemlže se na náš blog kouknout a naopak? Myslím, že by bylo 100....x lepší kdyby byl pořádný design na 2 měsíce třeba!!! Grrr....

Mám co psát docela, ale nemám chuť.. I´m sorry. It is my diari with Nici and I will add what I want ;) Ou... I wants write on my blog english :( I watch on the TV on Kameňák, good night my honeys :) And... It reminds me of Mamma Mia :D Honey, honey ... lol :D

Drawings - Lady Gaga ´The Fame Monster´

24. března 2011 v 16:03 | Veila |  Drawings
Autor: Veila
Dokončení: 20.3. 2011 (asi)
Kresleno: tužka a přírodní uhel

Plnou velikost dávat nebudu, protože je to kresleno na A3 a ta se mi jaksi nevejde do scanu, takže kvalita na nic - foceno mobilem a to ještě mámiňin, který je kvalitnější :D V reálu to vypadá o dost hezčeji a mě se to líbí :) Trošičku jsem si tam domyslela pusu. V celém článku jsou další fotky a fotka pro srovnání.
Dále budu kreslit Wericha (do školy - nikdo to jinak neumí) a pak Johnny Deppa a pak Hilly Hindi :)

Nekopírovat v žádném případě!!!!4 knihy? Kdo je přečte?

23. března 2011 v 18:03 | Veila |  Veila´s diary

Máma mi dnes z knihovny v městě vedle našeho přivezla 4 knihy :) Hostitel tu jsem už četla a jsem za půlkou, ale nestihla jsem, tak si ho jakoby musela půjčit znovu. Pak mi půjčila 3 a 4 díl Vampýrský Akademie, která byla zarezervována, ale jaksi je tam měli i tak! :D A pak moje nejoblíbenější i mámi nej kniha Podzemí :-* Je to fakt boží kniha a ty pocity nejdou popisovat. Jsem překvapená, že jí tam už mají!!! No hned po Hostiteli jí budu číst :-* Fakt doporučuju, jinak je to Návrat z PODZEMÍ a ten vtip je v tom, že každý díl se jmenuje jinak, ale vždy je tam to PODZEMÍ. Doporučuju jí, ale nemůžu vědět jak komu se takovéhlpe styly knih líbí. A Hostitel... to je taky uplně neuvěřitelná knížka .. připomíná mi podzemí. U podzemí jsem jinak 1x brečela a u Hostitele myslím ... 2x a to jsem za půlkou :D No mám připravených spoustu článků, a teď už jdu papa :)


Víkend se blíží

23. března 2011 v 15:46 | NICI |  Site

No a co, že se blíží víkend? Pche! S víkendem příjde i nový kabátek na náš blog! Podle níže daného obrázku můžete poznat, že bude s NY ;) Myslím, že se mi povedl, tudíž ano bude ode mě. Od NICI :) Možá už někdo náš systém postřehl :D Jednou Veila, pak NICI (já)... Jojo :) No a s víkendem příjde i letní čas, tak si nezapomeňte všechny hodiny v neděli změnit o hodinu napřed, teda mění se v noci, ale kdo ve 2:00 bude posunovat hodiny na 3:00? Jo a blbá zpráva - budeme spát o hodinu méně! :( No ale což :)

Jinak jsem taky chtěla položit otázku pro naše návštěvníky a lidi celkově - Jaké témata vás zajímají? O čem máme psát? Baví vás naše články? Za všechny odpovědi budeme rády, jelikož nás věci o kterých máme psát již dloouhou dobu vrtají hlavou. Děkujeme tedy za nápady a názory :) NICI


Bude design s Lady Gaga

22. března 2011 v 21:37 | Veila |  Veila´s diary

Pospíchám a nemám co přidávat, ale chci vás informovat, že dnes jsem začala design s Lady Gaga... jen tak, nejdřív měl být pro můj nový blog o Lady Gaga, ale asi za hodinu mi došlo, že to je PITOMOST! No a už asi 1/2 je. Zítra ho sem dám a pokud někdo bude chtít tak mu ho nastavím. Zítra tedy ;) Good bye.

Colorization... nevím název

21. března 2011 v 22:13 | Veila |  Graphics
imagebam.com

POSPÍCHÁM do postele, ale chci něco přidat, tak jsem rychle udělala colorizaci. Jsem spokojená asi 40 minut jsem jí dělala v Gimpu. Jdu spát, good bye :)

Kopírovat můžete pouze:
- když uvedete zdroj
- když nebudete vydávat za své
- když nebudete používat do vaší grafiky

Veila © 2011 Timeless-words

Kdo zabije, zaslouží si být zabit?

21. března 2011 v 21:42 | NICI |  Téma týdne
Víte, nechci, aby lidé umírali jako na běžícím páse, ale když už někdo někoho brutálně zavraždí, tak proč by nemohl také umřít? Jo, možná, že je pro něj větším trestem, když trpí ve vězení, ale mnohem větší utrpení, alespoň pro mne by bylo, kdyby věděli, že budou zabiti. Kdysi jsem četla článek, že nějaký kluk, v té době již muž, seděl ve vězení a čekal na trest smrti snad 20 let... Když šel do vězení, bylo mu myslím 18, nebo tak nějak. Nejdůležitější období života strávil za katrem neoprávněně. I to se může stát, že trest smrti tedy připadne na někoho, kdo je neviný. Ale to je život. Může to přijít kdykoliv... Jenomže v čem je háček? V naší zemi je trest smrti zakázán. A kde je povolen? No, jediná místa, kde vím, že jsou povolena, jsou některé ze států USA. Georgie? NY? Nevím.

A jaký je trest smrti? Poprava, smrtící injekce, el. křeslo... Je toho myslím dost na výběr. Kdyby mě někdo řekl, že mám trest smrti a že mi za neurčitou dobu useknou třeba hlavu, tak se asi po... No však víte. Asi bych se sama zabila než abych na to musela čekat... nevědomky kdy to příjde... Pro mě by byl trest to, že mi to řeknou... Neuvěřitelná představa...

A co vy. Ste proto, aby byl trest smrti ale opravdu jen v těch nejvážnějších případech, kdy například člověk brutálně zabije nějakého jiného člověka? V případech, jako je třeba ten Fritz nebo kdo, že několik let vězní vlastní dceru a splodí s ní mnoho dětí a to v těsných garážových podmínkách, bez možnosti jít ven, kouknout z okna...? Já bych to rozhodně dovolila, ale jen v takových, těžce závažných a jasných případech, kde nejsou pochyby o pachateli a kde je ten člověk opravdu nebezpečný.