Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky

8. ledna 2011 v 10:47 | Veila |  Tutorial
© Timeless-words
Včera jsem byla v knihovně a pučila si další knihy a to: Hostitel, VA2 - Mrazivý polibek a pak dvě knihy a to tu co máte zobrazenou nad textem a jednu o grafice... o PS. Dávám tento článek spíše do tutoriálů, protože vám dám nějaké tipy na knihy o programování a po tvorbě www stránek, včetně nejnovějších knih, které by jste měli najít v knihkupectví nebo alespoň na internetu.

Tvorba www stránek je také taková základní cihla do života, protože kdo by v dnešní době neměj nějaké ty svoje stránky ať blog nebo na ic.cz, org a další. Přece si jen myslím, že většina blogařů by se ráda přestěhovala na web, který jsem už také zažila, ale řeknu vám jedno - sranda to asi nidky mco nebude ;) Stačilo mi jen dát tam fotky na imagebam do článku :D Nici si pamatuje :D Že? :D
Více v celém článku.

První by jste asi měli znát jaké jsou vlastně dobré prohlížeče na zobrazení www stránek, nebo spíše jemu dobrému zobrazení. CSS kód zobrazuje, ale nejlépe Mozila Firefox.
A pak už jen si zvolit správnou doménu a program v kterém budete stránky tvořit...
Tohle asi bude základ, ale nejtěšší ze všeho bude stejně znát CSS, HTML a XHTML kódy. To je základ webu... bez nich by žádný web nebyl.
A co, že je vlastně web? Jen textový dokument.

Zatím jsem se toho nenaučila tolik, abych vám tu popisovala jak psát všechny ty ukrutné kódy a tak vám sem dát tipy na knihy a online knihy... jakoby :)

Online tvorba WWW: http://www.jakpsatweb.cz/ - najdete tu vše co by jste našli v knize a znám hodně lidí, které se díky této stránce naučili tvořit www stránku.
Kniha 1: Kup - Tvorba www stránek pro úplné začátečníky - moje osobní doporučení z mích zkušeností a rozhodně doporučuji! Možná by jste jí mohli už najít i ve vaší knihovně (vydaná roku 2008).
Kniha 2: Kup - Programování pro úplné začátečníky - rozhodně se hodí také na tvorbu www stránek ... nebo spíše na její zlepšení a když už je dobré umět něco navíc.


Na internetu můžete najít spoustu jiných knih a ještě více online návodů jak se naučit všechny kódy a samotné WWW stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťka Peťka | Web | 2. října 2012 v 14:40 | Reagovat

Ano, tuto knihu jsem ve své době (když byla nová a aktuální) taky pročetla a docela mi pomohla.

2 Erux.cz Erux.cz | Web | 14. června 2013 v 19:10 | Reagovat

Tvorba webových stránek.
Doporučuji www.erux.cz zde jsem si nechal vytvořit profesionální webové stránky.
Tvorba webových stránek, SEO, PHP, e-shop, inzerce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.